873/156
Et par store Napoleon III kandelabre af forgyldt bronze, hver med stående putto holdende fem lysarme. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 94. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag