2142/671
Vase af stentøj modelleret med smal munding, dekoreret med mørkeblå glasur. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 205 A. Udført 1950–1968. H. 17,8.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. 2. sortering.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud