12049/99
Norsk lommelærke af blåt glas, optisk drejet og dekoreret med Norsk løve. Antageligt Hadeland Glassverk. 19. årh. H. 16,5.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 3. december 2020
Vurdering
Hammerslag