12008/127
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
“Høj Sø”. 1873. Sign. og dateret C. Bille. Kul på papir. Lysmål 15,5×24. Rammemål 24,5×30,5.
Papiret gulnet. Støttepapir med skjolder og pletter. Ramme med afslag.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag