1803/1548
Regency bestikkasse af mahogni med indlægninger af lysere og mørkere træ, indvendig foret med fløjl. 19. årh. H. 35 cm L. 28 cm B. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Finérafslag og tørrevner. Senere nøgleskilt. Fremstår uden nøgle.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag