854/645
Hanne Varming (f. København 1939, d. sst. 2022)
“Oldeforældre på bænken”. Sign. HV. 1996, 1/6. Bronze. H. 25. B. 27. D.12.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Moderne malerier og grafik, 4. marts 2015
Vurdering
Hammerslag