12048/39
Halskæde af 14 kt. guld med vedhæng af forgyldt metal prydet med udskåret kamé. Vedhæng L. 5. Kæde L. 61.
Forgyldning skallet lidt af på bagsiden.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud