1703/878
Hans Jørgen Nicolaisen (f. Foldby Sogn ved Hobro 1928, d. 2007)
Organisk form. Sign. monogram 73. Skulptur af lertøj. H. 19,5.
Udstillet: Kunstcirklerne, 1974.
Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
15 bud