2002/129
Et par skævknækkede kandelabre af sølv, aftagelig top med fire svungne og én lige lysarm. 20. årh.s første halvdel. Udfyldte. H. 26,5–45,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder mindre buler, ridser og mærker. Mindre skævheder primært på drypskåle. To tyller uden greb i gevind.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag