Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en mand med hvidt halsbind. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 58×47. Oval.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 303, 1943 nr. 254.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer og reperationer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
10 bud