2119/37
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
En gruppe kvinder drikker te på skibsdækket mens en sømand hilser på. Sign. Paul Fischer. Pen på papir. Lysmål 25,5×20.
Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud