2148/48
Kinesisk dråbeformet vase af stentøj, dekoreret med oil spot-glasur. Song 960–1279. H. 18,5.
Krakeleringer i glasuren. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag