2143/144
Bertel Thorvaldsen, efter
“Hektor og Andromache”. Plakette af delvist bemalet lertøj. Stemplet P. Ipsen, Kjøbenhavn, 436. 27×50,5.
Enkelte ridser, mærker og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud