2109/​228

To foldevifter, vifteholdere af udskåret gennembrudt elfenben, dekorerede med malede hyrdescener i farver på papir, modsatte side med henholdsvis mand på øde ø og å sceneri. Antagelig Frankrig 19. årh. L. 27 og 28 cm. (2)

rifter i papiret flere steder

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

12 bud

950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK