2109/228
To foldevifter, vifteholdere af udskåret gennembrudt elfenben, dekorerede med malede hyrdescener i farver på papir, modsatte side med henholdsvis mand på øde ø og å sceneri. Antagelig Frankrig 19. årh. L. 27 og 28 cm. (2)
rifter i papiret flere steder
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud