Felix Joseph Barrias (f. Paris 1822, d. sst. 1907)
Et par portrætter, antageligt forfatteren Edmee Francois Jomard med sin bog La Description de L Egypte og dennes hustru. Sign. F. Barrias, De souvenir, 1860. Olie på lærred. 92×73. (2)
Talrige krakeleringer. Afskalninger. Retoucheringer og reparationer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020