2118/611
Bruno Cassinari (f. Piacenza 1912, d. Milano 1992)
Komposition. Sign. Cassinari 51, 13/40. Litografi i farver. Lysmål 43×60.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Enkelte misfarvninger.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag