2104/523
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
Komposition, 62–63. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 114×89. Uindrammet.
Små afskalninger, krakeleringer og alderstegn. Fugtskjolder på bagsiden.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud