2132/293
Georg Jensen, m.fl.
Årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde, to jubilæumsskeer og en gaffel, samt Sorenco juleskeer. (7+3+12)
Bestående af: Årsskeer: 1975–1981, Jubilæumsbestik: 2 skeer og 1 gaffel. Sorenco julebestik: 1966–1974, 1976–1978.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud