1314/1660
Svend Lindhart (f. København 1898, d. 1989)
“Ikke se, ikke høre, ikke tale” og babybuste. Sign. Sv. Lindhart. Fire figurer af terrakotta. H. 14 og 22. (4)
Mindre afslag. Ridser og mærker.
Varia, 4. april 2013
Vurdering
Hammerslag