1917/604
Friedrich Richard Falko Behrendt (f. Torgelow 1951)
“Ort”. Sign. Behrendt, 1/1. Litografi i farver. Bladstørrelse 57×76.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag