2016/46
Ubekendt maler, 19. årh.
Hjuldamperen Freya i Kattegat 1866. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 63×94.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag