2002/47
Dansk empire cylinderchatol af elmerodsfineret fyrretræ. Overskab hvori tre døre samt skriveklap. Ca. 1820. H. 204. B. 115. D. 53.
To små skuffer mangler. Finérskader. Manglende finérstykker. Revner. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud