1319/253
Armstol af blåmalet og guldstafferet træ udskåret med musling og maskeron. Teaterrekvisit fra England. Ca. 1920.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt bemaling.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag