2040/896
Jacob & Josef Kohn
Bænk af formbøjet, bejdset bøg. Udført hos Thonet. H. 76. L. 123. D. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Sæde løs i kanten.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud