2003/893
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
Komposition. Sign. Helge Ernst 1967. Olie på lærred. Uindrammet, uden blændramme. I rulle. 95 x 910.
Håndteringsmærker og mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag