2003/​893 Helge Ernst: Komposition. Sign. Helge Ernst 1967. Olie på lærred. Uindrammet, uden blændramme. I rulle. 95 x 910.

Be­skriv­el­se

Komposition. Sign. Helge Ernst 1967. Olie på lærred. Uindrammet, uden blændramme. I rulle. 95 x 910.

Håndteringsmærker og mindre krakeleringer.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag

6.000 kr.

(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.