2004/151
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af officer Johan Detlev von Zepelin (1769–1841). Usigneret. Olie på lærred. 31,5×23,5.
Beskrivelse rettet 26–11-2019.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Afskalninger. Buler i lærredet ved ansigtet. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud