1738/​1576

Et par kinesiske Fo-hunde af patineret bronze med løse hoveder. 20. årh. H. 16 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En med stor revne på bagben.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag