1738/1576
Et par kinesiske Fo-hunde af patineret bronze med løse hoveder. 20. årh. H. 16 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En med stor revne på bagben.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag