2139/4
Henry Perlee Parker (f. Plymouth 1795, d. London 1873)
“Catching the Breeze”. Sign. H.P. Parker. 1863. Olie på lærred. 66×76,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag