2120/948
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Et par patinerede justérbare væglamper af grålakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 20. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||