2415/​160

Kinesisk figur af delvist cloisonné og patineret bronze i form af siddende lærd mand. 19. årh. Vægt 1474 g. L. 13,5 cm. H. 16 cm. D2

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag