2435/665
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
“Dråben”. Vase af blåt glas. Sign. monogram, Holmegaard, 15471. Udført hos Holmegaard. H. 25. B. 22.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Klisterrester.
Vurdering