2435/665
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
“Dråben”. Vase af blåt glas. Sign. monogram, Holmegaard, 15471. Udført hos Holmegaard. H. 25. B. 22.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Klisterrester.
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud