2439/1604
Et par George III stager af sterlingsølv, koniske stammer på ovale, rillede fodstykker, George Ashforth & Co (George Ashforth, Ellis, Hawksworth & Best), Sheffield 1787. Udfyldte. H. 19 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
932506 | ||
870254 (Autobud) | ||
932506 | ||
870254 | ||
940902 (Autobud) | ||
870254 | ||
940902 | ||
872029 | ||
852953 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.