Engelsk cylinderlågfad af pletsølv H. 17 cm L. inkl. hanke 36 cm D. 19 cm, derudover to par stager H. 25 og 28 cm samt to kandelaberoverdele, hver til tre lys B. 44 cm. (19/)20. årh. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Cylinderfadets lågknop itu.