2008/811
Paolo Venini (f. Milano 1895, d. Venedig 1959)
“Fazzoletto”. To vaser af hhv. gult glas med hvidt underfangsglas og rødt glas med grønt underfangslas. Hhv. syrestemplet Venini, Murao, Italia og sign. Venini 2000. H. 20. (2)
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud