1951/508
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959)
Skovparti med høje stammer. Sign. William Scharff, 1936. Olie på lærred. 100×126.
Blændramme let synlig ved øverste kant midt.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag