1339/1658
Saltkar af sterlingsølv, gennembrudt og dekoreret med ornamentik og perlestaf, indsats af blåt glas. Tiffany & Co. 20. årh. Vægt ca. 62 gr. H. 4. L. 12,5. B. 7.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Let skævhed.
Varia, 26. september 2013
Vurdering
Hammerslag