2436/​250

Engelsk cigaretetui af sterlingsølv, indvendig forgyldt. W I Broadway & Co, Birmingham 1935. Vægt 170 g. 11×8 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret med initialer.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag