2436/​249

Samling engelsk sølv, bestående af smal vase på rund fod, mester antagelig Geoffrey Martin Billings, London 1971; tumling, mestermærke WW, London 2002; blækhus, mester A & J Zimmerman Ltd, Birmingham 1918 og lille victoriansk skål, William Hutton & Sons Ltd, London 1898. Vægt ekskl. blækhus 230 g. H. 5–15,5 cm. (4)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?
Levering

Levering i USA fra 820 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.