2116/554
Sæt på otte stole af valnøddetræ. Sæder og ryg betrukket med patineret kernelæder. Mærket med label Arte Sano made in Columbia. Product of Biermann & Cia. Ltda. Bogota. 1960'erne. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Kernelæder med pletter. To stole med defekt lædersnørre.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud