2440/821
Stockholms Läns Hemslöjdförening
Håndvævet tæppe af uld i “gobeläng” teknik. Geometrisk mønster i gule og blå nuancer på lilla og sort base. Sign. SLSHF og IAK. Udført 1968 hos Stockholms Läns Hemslöjdförening, Sverige. L. 216. B. 146,5.
Generel god stand med almindelige brugs- og alderspatina.
Vurdering
207608 | ||
890536 |