2434/758
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tegningsskab af massiv oregonpine, front med otte skuffer i to størrelser. Messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier, med etiket herfra. H. 81. B. 76. D. 54.
Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Løse greb. To greb mangler. Afslag på greb. Ujævnt falmet. Klister rester.
Vurdering
11 bud
905779 | ||
1096901 | ||
905779 | ||
1000858 | ||
905779 | ||
1063550 | ||
905779 | ||
804280 | ||
905779 | ||
101714 | ||
905779 |