2434/​758

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Tegningsskab af massiv oregonpine, front med otte skuffer i to størrelser. Messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier, med etiket herfra. H. 81. B. 76. D. 54.

Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Løse greb. To greb mangler. Afslag på greb. Ujævnt falmet. Klister rester.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

905779 5.000 DKK
1096901 4.800 DKK
905779 4.600 DKK
1000858 4.400 DKK
905779 4.200 DKK
1063550 4.000 DKK
905779 3.800 DKK
804280 3.600 DKK
905779 3.400 DKK
101714 3.200 DKK
905779 3.000 DKK