Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Uden titel. Sign. på bagsiden PK 05. Olie på lærred. 116×95.
Værket er forevist Ane Hejlskov Larsen og vil blive inkluderet i et kommende, tredje bind af det ræsonnerede katalog over Per Kirkebys malerier, dækkende perioden 1990–2018.
Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 4. december 2018