2023/83
Fransk kaminur kasse af træ indlagt med messing og i boulle manér, monteret med forgyldt bronze. Louis XV form, 19. årh.s slutning. H. 34. B. 18. D. 11.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud