2427/8
Rokoko kommode af elme- og frugttræ, buet front med tre skuffer, indlagt med marquetteri, beslag af bronze. 18. årh. H. 78,5. B. 120. D. 49.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i finéren. Nøgle medfølger.
Vurdering