1635/106
Stor Skønvirke lysekrone af messing med 12 lysarme monteret til el. 20. årh.s begyndelse. H. 110. Diam. 95.
Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud