1351/823
Dansk design
To runde teak salatskåle, aflangt fad, organisk fad, osteklokke med rødfarvet glas, serveringsbakke samt to serveringsbakker hver med tre glasskåle. Bakke mærket Digsmed Denmark. Diam. 20–25,5. L. 33–51. (8)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. december 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud