1444/1655
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive med plaketter af hvid emalje. Værk stemplet Deniere á Paris. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 36. B. 27. D. 17.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 30. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
51 bud